• Slávik Slovenska - okresné kolo

• 15. 5. 2024
        • Dnes, 15. mája 2024 sa naša žiačka Hanka Ivanová zúčastnila okresného kola speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2024 v Nových Zámkoch. V silnej konkurencii sa nestratila a podala skvelý výkon. Ďakujeme Hanke za reprezentáciu a šírenie dobrého mena našej malej školičky.

• 5. 5. 2024
        • V termíne od 29. 4. 2024 do 3. 5. 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Školy v prírode v Jedľových Kostoľanoch. Škola v prírode je pre deti zážitok. Vzdelávanie zážitkovou formou priamo v prírode je pre žiakov zmysluplnejšie a zábavnejšie, odbúrava nechuť k učeniu a vedie žiakov k aktívnemu prístupu získania vedomostí na základe vlastných skúseností.                                                                                                                                    Pobytom v prírode si deti posilnili jednak fyzickú zdatnosť ale upevnili si aj vzťah k prírode. V neposlednom rade nadobudli dôležité skúsenosti získané samostatnosťou, disciplínou a pobytom v kolektíve bez rodinných príslušníkov. Jedným z hlavných cieľov školy v prírode je pobyt na čerstvom vzduchu a zlepšenie kondície detí. Preto sme aj vďaka skvelému počasiu venovali najviac času poznávaniu regiónu, pozorovaniu prírody i historických pamiatok regiónu.                                                                                                                                    Všetci sa o nás veľmi dobre starali, takže celý týždeň nám ubehol veľmi rýchlo. Domov sme si priniesli krásne spomienky a zážitky. Ešte dlho budeme spomínať.